تبلیغات
آموزش شبکه و سرور - مجازی سازی - نصب انواع سیستم عامل - جلسه اول آموزش +Network
آموزش شبکه و سرور - مجازی سازی - نصب انواع سیستم عامل
آموزش نصب انواع سیستم عامل ، شبکه ، سرویس هاست ، مجازی سازی و غیره...

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 آبان 1390

به نام آنکه هر چه داریم و هر چه هستیم از اوست

سلام دوستان , همانطور که قول داده بودم هر چه زودتر اولین پست رو گذاشتم تا در روزهای قشنگ عید در کنار یکیدیگر باشیم و بتوانیم یک چیزی کنار همدیگه یاد بگیریم .

من می خواهم از ابتدای ابتدا شروع کنم و امیدوارم که کسانی که استاد ما هستند و در کار شبکه وارد می باشند , زود خسته نشوند و مطمئن باشند که به زودی به جاهای خوبشم خواهیم رسید. برای همین از تمامی دوستان دعوت می شود که در بخش نظرات بنده را یاری دهند و پیشنهادات و انتقادات خود را اعلام نمایند.  

در ضمن در پست های من مطمئنا" یکسری کلمه ها به انگلیسی هستند که در صورتی که قابل تعریف باشند , تعریف می کنیم . از تمامی شما دوستان که واقعا" دوست دارید شبکه را یاد بگیرید و وارد عرصه  IT بشوید می خواهم که تا آنجا که می توانید ابتدا زبان تخصصی IT و سپس زبان انگلیسی عمومی خود را تقویت کنید. مطمئن باشید که خیلی سریع شاهد خواهید بود که آن وقت به قول معروف یک سر و گردن بالاتر از دیگران خواهید بود و به جاهای بزرگی می رسید.

در پست های اول یکسری تعریف داریم که در ادامه آموزش به کار خواهند آمد.

شبکه ( Network ) : به مجموعه ای از کامپیوترها که جهت برقراری ارتباط به یکدیگر وصل می شوند یک شبکه کامپیوتری گفته می شود. 

اما یک سوال : واقعا چرا از شبکه استفاده می کنیم ؟

دلایلی که ما در دنیای امروز از شبکه استفاده می کنیم شامل موارد زیر هستند :

۱)  استفاده مشترک از منابع :

استفاده مشترک از یک منبع اطلاعاتی یا امکانات جانبی کامپیوتر ( مثل : فایلها , پرینترها , CD-Rom و ... ) , بدون توجه به محل جغرافیایی و جایگاه آن منابع را استفاده از منابع مشترک می گویند.

۲) قابلیت اطمینان :

این مورد یعنی اینکه ما می توانیم توسط ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری گوناگون از اطلاعات و سیستم های خود در شبکه نسخه دوم یا Backup داشته باشیم و در صورت بروز مشکل از آنها استفاده کنیم.

۳)کاهش زمان : 

با استاده از این قابلیت ارتباط راه دور بین دو شخص برقرار می شود و بدین طریق تبادل اطلاعات بدون در نظر گرفتن محل جغرافیایی آن اشخاص به راحتی و در کمترین زمان انجام می شود.

۴) قابلیت توسعه :

به راحتی می توان با وجود شبکه هزینه های موجود در سازمانها را با کمتر کردن رت و آمدها و ارتباطات تلفنی و ... کاهش داد و روز به روز به راحتی هر چه تمامتر شبکه را گسترش داد.

۵)ارتباطات : 

اشخاص می توانند توسط تکنولوژی های موجود مانند پست الکترونیکی و انتقال فایل پیغام ها و فایلهای مورد نیاز خود را جابه جا کنند.

در طراحی شبکه مواردی را که باید قبل از طراحی مورد توجه قرار بدهیم رو ذکر می کنم :

1) اندازه سازمان یا شرکت

2)  سطح امنیت

3) نوع فعالیت

4)  سطح مدیریت

5)  مقدار ترافیک

6)  بودجه
طبقه بندی: دوره نتورک پلاس، 
برچسب ها: جلسه اول آموزش +Network، آموزش +Network، +Network، مقدمه شبکه، مفاهیم شبکه، آموزش شبکه، شبکه و نتورک پلاس، آموزش نتورک پلاس، نتورک پلاس،
ارسال توسط پیمان کوره پز
آخرین مطالب